Parkingi dla mieszkańców na ŚDM

W trakcie Światowych Dni Młodzieży część ulic, szczególnie w Starym Mieście i w okolicach Błoń, będzie zamykana dla ruchu. Wiąże się to również z koniecznością usunięcia zaparkowanych przy nich samochodów. 

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował dedykowane parkingi, na które będzie można przenieść samochód i nie martwić się o dynamicznie wprowadzane zmiany w organizacji ruchu.

Dedykowane miejsca parkingowe zostaną zorganizowane w dwóch lokalizacjach:

– Parking przy Muzeum (od godz. 0:00 w dniu 27 lipca do godz. 0:00 w dniu 31 lipca) – ze względu na dużą ilość zamknięć w rejonie Błoń rekomendujemy, by korzystały z niego osoby, które chcą zostawić samochód na cały czas trwania Światowych Dni Młodzieży.

– Parking Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej, wjazd od ul. Szlak 51 (otwarty od godz. 7:00 w dniu 25 lipca do godz. 19:00 w dniu 1 sierpnia) – rekomendowany dla osób, które będą chciały korzystać z samochodu regularnie podczas trwania Światowych Dni Młodzieży.

O dedykowane miejsca parkingowe w tych lokalizacjach mogą ubiegać się mieszkańcy następujących ulic:

Kościuszki, Włóczków, Tatarska, Lelewela, Jaskółcza, Komorowskiego, Dojazdowa, Flisacka, Senatorska, Zwierzyniecka, Powiśle, Retoryka, Felicjanek, Mała, Straszewskiego, Piłsudskiego, Podzamcze, Franciszkańska, Podwale, Dunajewskiego,  św. Tomasza:, św. Jana, św. Marka, Reformacka, al. 3 maja, Kraszewskiego, al. Focha.

Aby otrzymać dedykowaną wjazdówkę na parking, należy przesłać na adres e-mail: identyfikatory@zikit.krakow.pl:

– Skan lub zdjęcie abonamentu postojowego mieszkańca, wydanego na Strefę Płatnego Parkowania (podstrefa 1 i podstrefa 6 III).

– Skan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie przy jednej z wymienionych wyżej ulic.

Wjazdówki do parkingów (na konkretny numer rejestracyjny) będą wydawane od wtorku 19 lipca do piątku 22 lipca.

(ip)

fot. ZIKIT

Najnowsze

Co w Krakowie