Paskudne przejście w końcu ma przestać straszyć

fot. ZIKiT

Może nie będzie już strachu się tamtędy przemieszczać… Miasto w końcu bierze się za remont przejścia podziemnego przy Jubilacie. Ma ono zostać również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ZIKiT planuje rozpocząć przebudowę jesienią. Prace potrwają do kwietnia 2018 roku. Przez czas prowadzenia robót wykonawca będzie zobowiązany do umożliwienia ciągłego ruchu pieszego w przejściu.

Dzięki przebudowie przejście podziemne będzie lepiej dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, ponieważ pojawią się tutaj dwie windy.

Przebudowa rozpocznie się od prac demontażowych. W zakresie robót jest uwzględniona wymiana kamiennych okładzin ścian, posadzki i schodów, które nie były wymieniane od czasu powstania obiektu. Naprawiony zostanie także sufit podwieszany, który był wprawdzie remontowany na czas ŚDM, ale już został uszkodzony.

Zamontowane zostaną także nowe balustrady, oświetlenie i monitoring. Wyremontowane zostaną chodniki prowadzące do przejścia, kanalizacja opadowa i instalacja elektryczna.

Najważniejszą zmianą będzie jednak to, że w przejściu wybudowane zostaną dwa szyby, w których zamontowane będą dwa dźwigi, a tych bardzo brakowało w tym miejscu. Aby osoby z ograniczoną mobilnością miały wygodny dostęp do wind, po stronie Teatru STU zostanie o kilka metrów przesunięta wiata przystankowa.

pn / inf. prasowa

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT

Zobacz także