Piękna idea, szczytny cel. W niedziele 11. edycja biegu Poland Business Run.

Musisz przeczytać

9 tysiące biegaczy stanie w niedzielę, 4 września, na starcie krakowskiej edycji Poland Business Run. To największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Wśród beneficjentów charytatywnych zawodów jest 18 osób z Małopolski, które otrzymają protezy, wózki i rehabilitację. 

Poland Business Run to wyjątkowy bieg charytatywny – zawodnicy startują w sztafetach złożonych z pięciu zawodników. Dystans dla każdego uczestnika wynosi około 3,8 km, a drużyny złożone są z pracowników firm, urzędów i organizacji.

– Jak co roku dofinansowujemy protezy, wózki, rehabilitację, wsparcie psychologa i innych specjalistów, by ta pomoc była jak najbardziej kompleksowa. Z przyjemnością patrzymy, jak nasi beneficjenci wracają do sprawności i aktywności. Dwoje z nich wystartuje nawet w tegorocznym biegu w naszej fundacyjnej drużynie – mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

Mowa o 34-letniej Agnieszce z Krakowa, która pracuje w jednej z korporacji, a jednocześnie od ponad 10 lat jest sędzią koszykówki i prowadzi fanpage podróżniczy. W 2021 r. w czasie drugiej ciąży zdiagnozowano u niej raka piersi.

– Wcześniej sama biegałam w Poland Business Run, mój mąż stanął nawet kiedyś na podium, ale nie zdawałam sobie sprawy ze skali tego wydarzenia, ani że wraz z rodziną będę musiała się zmierzyć z innym wyzwaniem, moją chorobą – mówiła podczas środowej konferencji prasowej przed zawodami beneficjentka.

Dzięki biegaczom Poland Business Run Agnieszka otrzyma możliwość udziału w rehabilitacji, która pomoże jej wrócić do sprawności po mastektomii.

Drugim biegającym beneficjentem jest Kamil z Trzebini, który 7 lat temu przeszedł amputację nogi. Brak kończyny nie przeszkadza mu jednak w aktywnym spędzaniu czasu. 23-latek chodzi po górach, wspina się, jeździ na rowerze. Dzięki biegaczom otrzyma nową protezę sportową, żeby móc realizować kolejne pasje.

Bieg odbędzie się w formie sztafety 5×4 km. Biegacze startujący w Krakowie zostaną podzieleni na dwie rundy startowe. Pierwsza z nich wystartuje o godz. 10:00, a druga o 13:30. Start i meta oraz strefa zmian będą mieścić się na deptaku al. Focha przy Błoniach, na wysokości Hali Cracovii (al. Focha 40).

fot. ZIS

Każdy zawodnik drużyny będzie miał do pokonania takie samo okrążenie trasy, wiodącej deptakiem al. Focha w stronę Alei Trzech Wieszczów, następnie deptakiem al. 3 Maja, ul. Oleandry i ul. Ingardena do Parku Jordana. Z Parku Jordana zawodnicy pobiegną wzdłuż al. 3 Maja do ul. Piastowskiej, a następnie ul. Na Błoniach aż do strefy zmian, gdzie nastąpi przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi.

Oprócz zawodów w Krakowie tego samego dnia odbędzie się także bieg Poland Business Run 2022 w formule wirtualnej. Łącznie na imprezę biegową w stolicy Małopolski i rywalizację z aplikacją po własnej trasie zapisała się rekordowa liczba 32 tys. uczestników.

– Na czas biegu ulice, po których przebiega trasa zawodów, będą zamknięte dla ruchu. Od północy dnia 4 września obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania i parkowania, również na miejscach wyznaczonych, wzdłuż al. 3 Maja, ul. Oleandry i ul. Ingardena. W godz. 9:30-16:30 nie będą kursowały tramwaje do przystanku Cichy Kącik – tłumaczy Andrzej Batko, kierownik zabezpieczenia biegu.

fot. ZIS

 

Fundacja Poland Business Run zaprasza do udziału w wydarzeniu także mieszkańców Krakowa. W miasteczku biegowym na Błoniach na uczestników biegu i kibiców będą czekały food trucki oraz strefa atrakcji dla dzieci.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia, w tym instrukcję przesłania wyniku w biegu wirtualnym i klasyfikację generalną dla obu form zawodów, można znaleźć na www.polandbusinessrun.pl.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca