Piękny gest najbogatszej Polki! Kulczyk przeznaczy 20 mln zł na walkę z koronawirusem!

Dominika Kulczyk postanowiła przekazać 20 mln złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze otrzyma Fundacja Lekarze Lekarzom, a kwota zostanie przeznaczona na zakup m.in. sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem, ekwipunek ochronny dla personelu medycznego w postaci masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych.

– To realne, najpotrzebniejsze wsparcie dla osób na pierwszej linii walki z epidemią. Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze – napisała na Facebooku Dominika Kulczyk. 

Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności i cały personel szpitalny to bohaterowie naszych czasów. Ich walka…

Posted by Dominika Kulczyk on Friday, March 20, 2020

Według Wprost Kulczyk jest najbogatszą kobietą w Polsce i może pochwalić się majątkiem wynoszącym aż 9 mld złotych. Milionerka prowadzi również działalność charytatywną w Kulczyk Foundation. 

js

Najnowsze

Co w Krakowie