Piękny Pies prosi o pomoc! Ile krakowskich knajp splajtuje?

Piękny Pies (fot. zrzutka.pl) Piękny Pies (fot. zrzutka.pl)

Pandemia koronawirusa to wyjątkowo ciężki czas dla wszelakich knajp, pubów i spelunek. O pomoc prosi ekipa Pięknego Psa, który przeżył trzy przeprowadzki i nie chce umrzeć z powodu wirusa.

W internecie pojawiła się prośba o wsparcie klubu. ″Szczerze? Potrzebujemy Waszej pomocy. Klub Piękny Pies istnieje od osiemnastu lat, przeżyliśmy trzy rozbiory i cztery otwarcia. Pokonaliśmy wszystkie przeszkody, ale tej sami nie przeskoczymy″ – czytamy we wstępie.

Piękny Pies potrzebuje 15 tysięcy złotych. W chwili pisania tego tekstu uzbierano nieco ponad pięć tysięcy.

″Chcielibyśmy po prostu przetrwać i móc robić dalej to, w czym jesteśmy najlepsi. Żebyśmy mogli powrócić do Was po zażegnaniu kryzysu, potrzebujemy podstawy do utrzymania lokalu, nie wspominając o pracownikach, którzy są z nami niezmiennie od lat. Prosimy o nawet najskromniejszy datek, żeby Klub Piękny Pies dalej mógł istnieć, na zdrowie Krakowa″ – piszą autorzy petycji.

Do zrzutki można przyłączyć się TUTAJ.

Piękny Pies to tylko przykład. W Krakowie jest mnóstwo knajp, które żyją z miesiąca na miesiąc. Wysokie czynsze sprawiają, że każdy dzień bez przychodów jest dniem straconym i krokiem w kierunku zamknięcia lokalu.

Dziś jesteśmy w pierwszym tygodniu narodowej kwarantanny, która z pewnością potrwa dłużej niż pierwotnie planowano. Już teraz można zakładać, że wiele kultowych miejsc na mapie Krakowa wpadnie w poważne tarapaty i nie każdy zdoła z nich wyjść.

ml

Zobacz także