Pierwsza krakowianka urodzona w 2021 roku to Elizka

fot. Pixabay

Dopiero się urodziły, a już walczą o pierwszeństwo. Pięć minut po północy na świat przyszła Elizka. Urodziła się w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym „Ujastek”. I to najprawdopodobniej ona jest pierwszą krakowianką urodzoną w 2021 roku. Wcześniej szpital Żeromskiego informował, że 15 minut po godz. 00 urodziła się Rita.

„Elizka przyszła na świat 5 min po północy. Mierzy 53 cm, waży 3370 g. Poród naturalny przyjęła położna Jolanta Janus. Mama Violetta czuje się dobrze” – taki wpis na facebooku zamieścił Szpital Położniczo-Ginekologiczny „Ujastek”.

Elizka przyszła na świat 5 min po północy🥳. Mierzy 53 cm, waży 3370 g. Poród naturalny przyjęła położna Jolanta Janus. Mama Violetta czuje się dobrze. Gratulujemy!

Posted by Szpital Położniczo – Ginekologiczny "Ujastek" SP. z o.o. on Friday, January 1, 2021

Informacja pojawiła się po tym, jak o pierwszym noworodku w Krakowie powiadomił dziennikarzy Szpital Żeromskiego. – Czekamy na statystyki z innych szpitali, ale z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dziewczynka ma spore szanse być pierwsza krakowianką – stwierdziła Anna Górska, rzeczniczka szpitala Żeromskiego.

Jak widać, dziewczynki ledwo przyszły na świat, a już stanęły do rywalizacji o pierwszeństwo. Na szczęcie obie czuja się dobrze i nic sobie nie robią z całe zamieszania wokół pierwszych narodzin w Krakowie w 2021 roku.

(red)

Zobacz także