Pierwszy samolot z tureckiej Antalyi wylądował na krakowskim lotnisku

O godz. 05:44 na krakowskim lotnisku w Balicach wylądował pierwszy rejs samolot z Antalyi. Do popularnego tureckiego kurortu polecimy trzy razy w tygodniu. 

 – Dzisiaj w  w godzinach porannych wylądował pierwszy rejs SunExpress z Antalyi do Krakowa, powitany uroczyście przez salut wodny. Do pięknego kurortu w Turcji będziemy mogli latać 3 razy w tygodniu – powiedziała Natalia Vince, rzecznik Kraków Airport. 

fot. Kraków Airport

Linie lotnicze SunExpress założono w Antalyi w 1989 roku jako wspólne przedsięwzięcie Turkish Airlines i Lufthansy. Dzięki swojemu trzydziestoletniemu doświadczeniu i znajomości branży lotniczej turystyki rekreacyjnej jest ambasadorem ruchu turystycznego między Turcją a Europą.

SunExpress ma jedną z najmłodszych flot samolotowych w Europie, lata do ponad 175 miejsc docelowych w 30 krajach i przewozi prawie 10 milionów pasażerów rocznie. Przewoźnik ma siedzibę w Antalyi, a bazy we Frankfurcie, Izmirze i Ankarze. Zatrudnia ponad 3500 pracowników, a jego flota składa się z 66 samolotów.

Połączenie do portu lotniczego Antalya jest drugim, po Stambule, tureckim kierunkiem uruchamianym w tym sezonie letnim. Od 1 maja stolica Małopolski może pochwalić się stałym połączeniem lotniczym ze Stambułem.

Kraków Airport zainaugurował loty do Stambułu

 

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie