Pierwszy krok w kierunku budowy parkingu przy stadionie Wisły

Musisz przeczytać

Prezydent Krakowa wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla parkingu samochodowego przy stadionie Wisły. To w praktyce trzy parkingi – największy ma powstać od strony Błoń.

Jak czytamy w obwieszczeniu o wszczęciu postepowania, inwestycja to trzy budynki: wielostanowiskowy garaż z częścią podziemną i otwartą częścią nadziemną, wielostanowiskowy otwarty garaż nadziemny oraz budynek związany z medialną obsługą imprez z wielostanowiskowym otwartym garażem nadziemnym.

Od strony Błoń ma powstać parking dla ok. 500 aut. Jedna kondygnacja znajdzie się pod ziemią. To efekt konsultacji społecznych, które odbyły się pod koniec ubiegłego roku. Wtedy przedstawiono kompleksową koncepcję zagospodarowania terenu wokół stadionu Wisły. Oprócz parkingu przy al. 3 Maja przewiduje ona po drugiej stronie (przy Reymonta) wybudowanie Muzeum Wisły Kraków, Aleję Wiślackich Gwiazd i skwer z pomnikiem Henryka Reymana. Tam również ma się znaleźć miejsce na parking (naziemny dla ok. 100 samochodów).

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca