Pieta Smoleńska wręczona na Wawelu ks. abp Markowi Jędraszewskiemu

fot. David Berkowitz via Foter.com

To była wyjątkowa uroczystość. W sobotę w krypcie Katedry Wawelskiej u Lecha i Marii Kaczyńskich – przedstawiciele Społecznego Honorowego Komitetu Na Rzecz Powstania Piety Smoleńskiej w Krakowie złożyli kwiaty i medal Piety Smoleńskiej – informuje portal Wpolityce.pl.

Medal i kwiaty złożyli Jolanta Janus – Przewodnicząca Społecznego Honorowego Komitetu Na Rzecz Powstania Piety Smoleńskiej w Krakowie, rodzina katyńska, Rodzice Prezydenta RP: prof. Jan Tadeusz Duda z małżonką Janiną Milewską – Dudą, mec. Konrad Firlej – Prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Krakowie, Paweł Firlej – Chorągiew Obronna Sokoła, Leszek Długosz – poeta, kompozytor, prof. Kazimierz Flaga – były rektor Politechniki Krakowskiej.

Po uroczystości w Katerze Wawelskiej delegacja się Plantami do Kurii Metropolitalnej, aby wręczyć Ks. Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu Metropolicie Krakowskiemu pamiątkową plakietę wydaną z okazji odsłonięcia Piety Smoleńskiej w Krakowie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w 2015 roku.

Podczas audiencji Przewodnicząca Społecznego Honorowego Komitetu Na Rzecz Powstania Piety Smoleńskiej w Krakowie przekazała Jego Ekscelencji medal Piety Smoleńskiej. Zaapelowano też o otoczenie szczególną atencją i opieką modlitewną nowe miejsce upamiętnienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Białych Morzach.

(wm, Wpolityce.pl)

fot. David Berkowitz via Foter.com

Zobacz także