Pijana kobieta zabrała 7-letniego syna do samochodu. Prowadził pijany kolega

Alkohol znów odebrał rozum. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się para mieszkańców Śląska. 34-letnia nietrzeźwa matka zabrała swojego 7-letniego syna i wsiadła do samochodu za którego kierownicą usiadł jej nietrzeźwy znajomy. Podróż skończyła się wypadkiem.

W sobotni wieczór 15 sierpnia służby ratunkowe powiatu oświęcimskiego podjęły błyskawiczne działania ratunkowe w związku ze zderzeniem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na ulicy Śląskiej w Babicach (DK44).

W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 55–letni mieszkaniec Śląska, kierując samochodem marki Seat, na wiadukcie stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu. W efekcie doszło do zderzenia z samochodem marki Opel Corsa, którym kierowała 28-letnia mieszkanka Polanki Wielkiej.

Przeprowadzone badania lekarskie wykazały, że obrażeń ciała w postaci złamania żebra doznał jedynie kierowca Seata. Podróżująca z nim 34-letnia partnerka oraz jej 7-letni syn doznali jedynie potłuczeń. Okazało się, że dziecko podróżowało w pojeździe bez fotelika. Kierująca oplem również nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Następnie policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości uczestników. Wykazało ono, że kierowca seata wsiadł za kierownicę mając 1,6 promila alkoholu. Policjanci zbadali również stan trzeźwości podróżującej z nim matki chłopca. Badanie wykazało, aż 2,6 promila alkoholu. W związku z powyższym małoletni został przekazany pod opiekę innego członka rodziny.

Wobec 55-latka wszczęte zostało postępowanie w związku z jazdą samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego, a także narażenie małoletniego na utratę życia lub zdrowia. Wobec matki małoletniego wszczęto postępowania w związku z podejrzeniem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto materiały w tej sprawie zostaną przekazane również do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w związku z zaniedbaniami, których dopuściła się matka wobec swojego małoletniego dziecka.

ml, KWP Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie