Pijana matka wiozła trójkę dzieci

Ta kobieta przez 15 lat może nie wsiąść za kierownicę, a najbliższe dwa lata oglądać zza więziennych krat. Mało brakowało, aby doprowadziła do tragedii. Po pijaku wiozła trójkę swoich dzieci. I to jedną z najbardziej ruchliwych dróg w kraju – popularną zakopianką.

Jadący „slalomem” samochód zauważył wczoraj po godzinie 17 jeden z kierowców. – Widząc, że w pojeździe znajdują się dzieci postanowił zatrzymać pojazd, aby sprawdzić czy kierująca nie potrzebuje pomocy medycznej – mówi Elżbieta Znachowska z małopolskiej policji.

Mężczyzna zdziwił się jednak, gdy otworzył drzwi zatrzymanej przez niego hondy. Ze środka auta natychmiast ulotnił się odór alkoholu. Kierowca zadzwonił na Policję. – Jak się okazało 32-letnia mieszkanka Niedzicy całkowicie wykazała się brakiem zdrowego rozsądku, z uwagi na ilość alkoholu w wydychanym powietrzu na poziomie ponad 2,60 promila. Dodatkowo miała już zakaz prowadzenia pojazdów z uwagi na zatrzymanie uprawnień za jazdę… pod wpływem alkoholu – informuje Znachowska.

Dzieci w wieku 4,8 i 12 lat zostały przekazane członkowi rodziny natomiast kierująca została osadzona w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

W trakcie przesłuchania 32 latka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i odmówiła składania zeznań.

Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat. Ponadto niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w tym przypadku nie mniej niż 10 tysięcy złotych.

(ip)

fot. KWP Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie