Pijane matki wsiadają za kierownicę i wiozą autem swoje dzieci

Musisz przeczytać

Dwie nietrzeźwe kobiety kierujące samochodem zatrzymali w ostatnich dniach małopolscy policjanci. Obie panie wiozły samochodem swoje dzieci. Jedna – do szkoły.

Pijana 36-latka spowodowała kolizję w miejscowości Janowice (gmina Wieliczka). Kobieta poprosiła poszkodowanego kierowcę, by na nią zaczekał, bo musi odwieźć dwójkę dzieci do szkoły (w wieku 8 i 12 lat). Po kilkunastu minutach rzeczywiście wróciła, a na miejscu byli już policjanci. Podsunęli jej alkomat – kobieta wydmuchała blisko 1,5 promila. Teraz grożą jej dwa lata odsiadki za jazdę po pijaku. Ale to nie wszystko – o sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który oceni, czy pijana matka wsiadająca za kierownicę na naraziła zdrowia i życia własnych dzieci. Za to grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w piątek rano. Z kolei w sobotę wieczorem doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanej kobiety kierującej samochodem, w którym siedziała trójka dzieci (3, 13 i 16 lat). Policja w Suchej Beskidzkiej dostała zgłoszenie, że po drodze jedzie audi – w taki sposób, że świadczy o stanie nietrzeźwym kierowcy. Śledzący samochód mężczyzna dotarł za nim na parking pod jednym ze sklepów, podbiegł do audi i wyjął kluczyki ze stacyjki. Okazało się, że za kierownicą siedzi kobieta. Policyjne badania alkomatem wykazało ponad 2 promile. I ona straciła prawo jazdy i stanie przed sądem rodzinnym. Też grozi jej więzienie

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca