Pijani kierowcy, ranni, zabici. Tak wyglądały święta na drogach

Czasem wolelibyśmy, żeby niektórzy zasiedli za stołami na całe święta. Jedli, pili i pod żadnym pozorem się nie ruszali. Nie mówiąc o wsiadaniu za kierownicę…

Od 22 do 26 grudnia na małopolskich drogach doszło  do 31 wypadków, w których  zginęło 6 osób (5 pieszych i 1 kierująca),  a 28 zostało rannych.

Do trzech wypadków śmiertelnych doszło w piątek 22 grudnia. Pierwszy z nich miał miejsce około godz. 18.00 w Niepołomicach, gdzie 37–letni kierujący Oplem, potrącił idącego poboczem 63–letniego pieszego, który zginął na miejscu. Z ustaleń wynika, że pieszy poruszał się lewą stroną pobocza pomimo, iż z prawej strony znajdował się chodnik.

Do kolejnego wypadku tego dnia doszło około godz. 19.30 w Krakowie przy ul. Balickiej.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72–letni kierujący Toyotą potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych (bez sygnalizacji świetlnej) 81–letnią kobietę, która zmarła  po przewiezieniu do szpitala.

Trzeci piątkowy wypadek śmiertelny miał miejsce około godz. 22.45 w miejscowości Krzyszkowice na drodze krajowej nr 7 w powiecie myślenickim. Jak wstępnie ustalono 56–letni kierujący Oplem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił przebiegającego  z lewej na prawą stronę jezdni 29–letniego pieszego, który zmarł w trakcie reanimacji.

W Wigilię doszło do wypadku, w którym zginęła 33–letnia kierująca Seatem. Zdarzenie to miało miejsce około godz. 14.30 w Krakowie przy ul. Zabłocie, gdzie jak wstępnie ustalono kierująca utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na torowisko tramwajowe, a następnie uderzyła w słup trakcji elektrycznej. 

W poniedziałek około godz. 19.30 w miejscowości Nowa Wieś na drodze krajowej nr 75 w powiecie nowosądeckim śmierć na drodze poniosła babcia z 12-letnią wnuczką, które potrącił 20-letni kierujący Audi. Piesze poniosły śmierć na miejscu. 

Policjanci złapali 55 kierujących pojazdem po spożyciu alkoholu.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia, tj. od 23 do 26 grudnia doszło  do 33 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 40 zostało rannych.

dn

Zobacz także