Pijany kierowca pod Krakowem. Odjechał z miejsca wypadku, ale zostawił tablice

W niedzielę dyżurny olkuskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 w Olkuszu z drogą gminną.
 
Na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego, którzy zastali w rowie uszkodzoną hondę. W rozmowie z kierowcą ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył jeszcze samochód osobowy marki volvo. Kierowca tego pojazdu chcąc wjechać w drogę krajową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu zgłaszającemu i uderzył w jego bok.
 
W wyniku tego zdarzenia kierujący hondą zjechał na przeciwległy pas ruchu, wpadł do rowu, a następnie wjechał w bariery energochłonne oraz znak drogowy. Kierowca volvo uciekł z miejsca kolizji gubiąc na miejscu tablicę rejestracyjną. Dzięki czemu mundurowi szybko ustalili właściciela pojazdu i postanowili złożyć mu wizytę.
 
Gdy policjanci dotarli do jego miejsca zamieszkania w gminie Olkusz, 59-latek przyznał się, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym a swoją ucieczkę tłumaczył tym, że był w szoku. Od mężczyzny policjanci i wyczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie.
 
Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 59-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie