Miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Chciał przekupić policjanta

Nawet 10 lat więzienia grozi 38-latkowi jazdę po alkoholu i próbę przekupienia policjanta. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Mogilany. Miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Chcąc zapobiec kłopotom doprowadził do kolejnych, próbując przekupić kontrolującego go policjanta.

13 stycznia 2023 roku patrol z Komisariatu Policji w Światnikach Górnych na terenie gminy Mogilany zatrzymał do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą siedział 38-latek, który miał bełkotliwą mowę i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali go i przewieźli do najbliższej jednostki Policji celem powtórzenia badania, który wykazał tą samą wartość. W trakcie wykonywanych czynności 38-latek wyjął z portfela pieniądze i zaproponował jednemu z policjantów korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych z jego udziałem. Mężczyzna, choć został przez funkcjonariusza przywołany do zachowania zgodnego z prawem i poinformowany, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo, to wciąż nalegał na przyjęcie od niego korzyści majątkowej. 38-latek trafił do policyjnej celi.

Kolejnego dnia funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próby przekupstwa policjanta. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie