Pijany mężczyzna chciał zaimponować kobietom… Co za pomysł!

fot. Archiwum

Jak przypodobać się paniom? Ukraść łódź motorową i podryfować, gdzie Wisła poniesie. Na taki pomysł wpadł 36-letni mężczyzna i teraz ma problem.

W nocy krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, o zerwaniu lin cumujących i kradzieży łodzi motorowej z brzegu Wisły. W zdarzeniu mieli uczestniczyć mężczyzna i dwie kobiety w pobliżu Mostu Dębnickiego. 

– Łódź bez oświetlenia wraz z „kapitanem” oraz jego znajomymi dryfowała bokiem nurtami Wisły po nieudanej próbie jej uruchomienia. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji zwrócili się o pomoc do policjantów z Komisariatu Wodnego, co pozwoliło bezpiecznie przejąć na ląd osoby znajdujące się w łodzi. Jak się okazało, 36-letni mieszkaniec Krakowa oraz pasażerki byli nietrzeźwi – informuje policja.

Łódź oczywiście była kradziona, a żadna z osób nie posiadała uprawnień do sterowania. Wspólny rejs zakończył się przewiezieniem trójki znajomych do miejscowego komisariatu. W trakcie czynności, mężczyzna zachowywał się wulgarnie i wyzywał funkcjonariusza. Zarówno 36-latek, jak i jego znajome zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.  

Zobacz także