Piłka w grze, czyli podstawowe fakty na temat odżywek dla piłkarzy

Piłka nożna to sport bardzo wymagający, do którego potrzeba ogromnych pokładów sił i znakomitej kondycji. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie, czy grasz tylko amatorsko, odpowiednia suplementacja jest podstawowym warunkiem bezpiecznych treningów oraz świetnych wyników. Po jakie odżywki powinien sięgnąć każdy piłkarz? Podpowiadamy!

Szybka regeneracja i brak kontuzji

Tylko odpowiednio dobrana suplementacja, w oparciu o założenia dietetyczno – treningowe pozwoli na lepszą grę. Trenowanie piłki nożnej to zajęcie dla prawdziwych wojowników, którym niestraszne jest zmęczenie oraz kontuzje. Suplementy dla sportowców to ogromne wsparcie podczas regeneracji po wyjątkowo intensywnym meczu bądź treningu.

Mocne stawy

Odpowiednia sprawność układu ruchu jest podstawą w każdej dyscyplinie sportowej. W trakcie treningu piłkarskiego stawy sportowca są narażone na duże przeciążenia. W tym przypadku, poza odpowiednią rozgrzewką, warto postawić na stosowanie preparatów wieloskładnikowych bogatych w:

  • MSM
  • Chondronitynę
  • Glukozaminę
  • witaminę C
  • wapń
  • kolagen

Wydolność

Trenowanie piłki nożnej wiąże się z wieloma elementami: techniką, taktyką oraz koordynacją. Niestety, nawet najlepszy specjalista w tych dziedzinach nie zagra efektywnie, jeśli jego wydolność będzie graniczyła z przeciętnością. Z tego też powodu zawodnicy muszą pracować nad poprawą kondycji oraz wydolności. Mimo to, w żadnym wypadku nie można doprowadzić do przetrenowania, ponieważ uniemożliwi to efektywne rozegranie meczu. W tym właśnie momencie, należy udać się do profesjonalnego sklepu z odżywkami i sięgnąć po odpowiednie suplementy dla sportowców. Idealnie sprawdzą się aminokwasy rozgałęzione BCAA, L – karnityna oraz Beta – alanina.

Minerały

Magnez i cynk. Oto dwa niezwykle ważne pierwiastki, które powinny się znaleźć w suplementacji każdego piłkarza. Preparaty bogate w te składniki nie tylko wspomogą prawidłową pracę mięśni, ale również ich regenerację. Decydując się na taki preparat należy zwrócić uwagę na to, aby minerał był powiązany z aminokwasami specjalnymi wiązaniami chemicznymi oraz posiadał bardzo niską masę cząsteczkową. Tylko to warunkuje jego skuteczne wchłanianie.

Suplementy dla sportowców dostępne w profesjonalnych sklepach z odżywkami to gwarancja skuteczności i niezawodności. Niezwykle ważne jest to, aby postawić na zaufany sklep, taki jak tanie-odzywki.pl, w którym dostępne są produkty renomowanych producentów, którym zaufali klienci na całym świecie.

/artykuł sponsorowany/

Najnowsze

Co w Krakowie