Piłkarze Cracovii i Wisły już po testach na koronawirusa. Czy ktoś ma dodatni wynik?

fot. DrabikPany via Foter.com

W poniedziałek piłkarze klubów Ekstraklasy przeszli badania na obecność koronawirusa. Przebadano także zawodników Cracovii i Wisły. Czy ktoś jest zakażony?

Zawodnicy przeszli standardowe badania z krwi. Do klubu przyjeżdżali osobno, swoimi samochodami. Czekali na zewnątrz, nim badanie poprzedniej osoby zostanie zakończone. Wszystko po to, by ograniczyć kontakt między zawodnikami.

Teraz rozpoczęło się oczekiwanie na wyniki testów. Rezultaty mają być znane do 24 godzin.

 

Testy zaproponowane przez PZPN nie zadowoliły Cracovii. Trener Michał Probierz zdradził, że zespół Pasów przeszedł dodatkowe, bardziej szczegółowe badania, które dadzą dokładniejsze wyniki.

Na wyniki tych badań także trzeba poczekać. Wszystko będzie wiadomo we wtorek. A co w przypadku, gdy pojawią się pozytywne wyniki?

Jeśli koronawirus zostanie wykryty u jednego z piłkarzy, Sanepid wyśle go na 14-dniową kwarantannę. Czy kogoś jeszcze? Wszystko zależy od tego, z kim dany piłkarz się kontaktował. W obecnej sytuacji będzie to zapewne jego najbliższa rodzina. Od kilku tygodni kluby Ekstraklasy robią bowiem wszystko, by piłkarze nie mieli ze sobą styczności.

Oczywiście, są wyjątki. W internecie pojawiły się zdjęcia z treningu Arki Gdynia. Na boisku przebywało równocześnie około 10 piłkarzy, co jest zakazane obecnymi regulacjami. Klub nazwał ten trening ″nieformalnym spotkaniem″.

ml

Zobacz także