Ostrzelali autobus na Rybitwach! Jest ranny

Musisz przeczytać

Autobus wiozący pasażerów został ostrzelany – zaalarmował nas nasz Czytelnik, pan Maciej. W wyniku zdarzenia ucierpiał jeden z pasażerów. Pocisk trafił mężczyznę w twarz.

Ostrzelany autobus linii 158 / Zdjęcie przesłane przez naszego Czytelnika, pana Macieja.
Ostrzelany autobus linii 158 / Zdjęcie przesłane przez naszego Czytelnika, pana Macieja.

O zdarzeniu, do którego doszło dziś (wtorek) kilka minut po godzinie 15, poinformował nas jeden z Czytelników. Przesłał także zdjęcia. Informację potwierdził rzecznik MPK, Marek Gancarczyk.

– Na Rybitwach ktoś ostrzelał z broni śrutowej autobus linii 158 – powiedział przedstawiciel MPK w rozmowie z KRKnews. Przyznał, że mógł ucierpieć jeden z pasażerów.

Z naszych informacji wynika, że je śrut trafił mężczyznę w twarz. Sprawę bada policja.

AKTUALIZACJA:

godzina. 16.12. Według policji do zdarzenia doszło w samym autobusie. – W pojeździe doszło do sprzeczki. Kilka osób zaczęło się wyzywać, a następnie szarpać – mówi nam Katarzyna Padło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– Podczas szarpaniny doszło do wystrzału z wiatrówki. Jedna osoba została ranna, ale na razie nie wiemy czy była to przypadkowa pasażerka czy także brała udział w szamotaninie – dodaje policjantka. Przyznaje, że na razie zatrzymano jedną osobę.

Obecnie śledczy przeglądają też zapisy z monitoringu. – Na ich podstawie ustalimy przebieg zdarzenia. Przesłuchamy także świadków i podejmiemy dalsze działania – mówi Padło w rozmowie z KRKnews.

godzina 16.57. Krakowska policja zatrzymała już trzy osoby zamieszane w szarpaninę w autobusie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także broń, z której padł strzał. Do wystrzału doszło, gdy pojazd poruszał się w rejonie ulicy Jana Surzyckiego.

(lm)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

6 KOMENTARZE

6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca