Pilotażowe sprzątanie ulicy Lea – nowe zasady parkowania

W najbliższym tygodniu rusza pilotażowe oczyszczanie ulicy Lea. Miasto prosi kierowców o pomoc i prezentuje nowe zasady parkowania.

– Samochody parkujące wzdłuż ulicy uniemożliwiają dokładne oczyszczenie jezdni przy krawężnikach. Dlatego w dniach, kiedy prowadzona będzie akcja prosimy kierowców o przeparkowanie swoich pojazdów. O zmienionej organizacji ruchu informować będą znaki – mówi Łukasz Franek, zastępca dyrektora ZIKiT ds. transportu.

Czyszczenie ulicy Lea po raz pierwszy odbędzie się od 25 i 26 kwietnia, a następnie – w każdy wtorek i środę miesiąca. – W każdym z tych dni będzie obowiązywał zakaz parkowania po innej stronie ulicy przez dwie godziny, od godz. 20.00 do 22.00 – informuje Łukasz Franek.

We wtorki oczyszczana będzie prawa strona ulicy (od pl. Inwalidów), w środy strona przeciwna. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu i Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania proszą o wyrozumiałość i cierpliwość.

Zasady pilotażowej akcji:

od 25 kwietnia, w każdy wtorek od godz. 20.00 do 22.00 – miasto prosi o nieparkowanie po prawej (patrząc od pl. Inwalidów) stronie ul. Lea;

od 26 kwietnia, w każdą środę od godz. 20.00 do 22.00 – miasto prosi o nieparkowanie po lewej (patrząc od pl. Inwalidów) stronie ul. Lea.

(wm, krakow.pl)

Najnowsze

Co w Krakowie