Piorun raził ojca i syna. Groźnie będzie całą niedzielę

Tragedia w Sułkowie koło Wieliczki. Piorun uderzył tam w dwie osoby. To ojciec z dzieckiem, którzy przebywali na wycieczce. 44-latek i ośmioletni chłopiec trafili do szpitala – informuje Radio Kraków.

„Według wstępnych ustaleń ośmiolatek ma poparzenia drugiego stopnia. Natomiast ojciec chłopca, kiedy zabierała go karetka pogotowia, był nieprzytomny. Do zdarzenia doszło po godzinie 15. Kiedy zastała ich burza, ojciec z synem, przebywali na wycieczce rowerowej. Postanowili się schować pod drzewem. Niestety, gdy tylko to zrobili, uderzył w nie piorun – podaje http://www.radiokrakow.pl/.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed burzami z deszczem, a nawet gradem. Sobotnie Ostrzeżenie obowiązywało do godz. 7.00 w niedzielę, 19 lipca. Dziś ostrzeżenie przedłuzono także na całą niedzielę.

Wedle prognoz nad Krakowem i powiatem krakowskim mogą wystąpić burze z opadami deszczu lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie