PiS przejmie władzę w krakowskiej radzie miasta? „To niedopuszczalne”

Rada Miasta Krakowa

– Nie pozwolimy by Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość w Radzie Miasta Krakowa i tym samym przejęło władzę w Krakowie – grzmią obrońcy polityka Platformy Obywatelskiej Dominika Jaśkowca, którego radni Prawa i Sprawiedliwości chcą odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta.

To były zamach na władze w Krakowie – uważają politycy PO.

23 maja  na sesji Rady Miasta Krakowa, odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca. 

– Nie pozwolimy by Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość w Radzie Miasta Krakowa i tym samym przejęło władzę w Krakowie. Dominik Jaśkowiec to jeden z najlepszych, najbardziej pracowitych i merytorycznych radnych Krakowa przez wiele lat działał na rzecz naszego miasta. 
Dziś my wesprzemy Dominika lajkami, komentarzami „Stoję murem za Jaśkowcem” udostępnianiem tego wydarzenia, zaproszeniem znajomych i udziałem w Sesji Rady Miasta Krakowa – piszą organizatorzy akcji.

Opublikowany przez Anna Kozłowska Poniedziałek, 14 maja 2018

– Podjęcie uchwały, której uzasadnienie brzmi „Uchwałę podejmuje się zgodnie z kompetencjami Rady Miasta Krakowa celem dostosowania składu Prezydium Rady do proporcji wynikających z liczebności Klubów w Radzie Miasta Krakowa” jest niedopuszczalne – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

(rg)

Zobacz także