Pisarze, sportowcy i celebryci, których spotkasz na Targach Książki

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to największe wydarzenie czytelnicze roku. Od 25 do 28 października w hali EXPO Kraków będzie można zapoznać się z ofertą wydawnictw z całego kraju, kupić najnowsze tytuły oraz książki przed premierami. Wydawnictwa przygotowały również spotkania z autorami.

Gwiazdy sportu, fantastyczni pisarze, showman, youtuberki i autorzy literatury pięknej czy młodzieżowej. Jednymi z ciekawszych gości, których spotkacie na targach, są autorzy krakowskiego Wydawnictwa SQN. Będzie okazja spotkać osobistości takie jak Andrzej Strejlau, Paweł Fajdek, Aneta Jadowska, Jakub Ćwiek, Krzysztof Skiba, Jakub Małecki, Anna Gruszczyńska, Melissa Darwood czy Maria Krasowska – a to nie wszystkie nazwiska.

SQN przyciągnie również szeregiem nowych książek. Sprawdźcie, jakie tytuły wydawnictwo przygotowało dla czytelników w tym roku.

Rozrywkowa historia z politycznym twistem? „Skiba. Ciągle na wolności” – to autobiografia łobuza z zespołu Big Cyc. Krzysztof Skiba pojawi się na targach razem ze współautorami, Jakubem Łęczukiem i Pawłem Jabłonką.

Co mają wspólnego Spider-Man, Hulk, X-Meni, Doktor Strange, Fantastyczna Czwórka, Daredevil, Czarna Pantera i Thor? Twórcę! Biografia filaru wytwórni komiksów, „Stan Lee. Człowiek-Marvel”, będzie do kupienia na targach jeszcze przed oficjalną premierą.

Komentator piłki nożnej, którego rozpozna prawie każdy? Andrzej Strejlau. Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski oraz asystent legendarnego Kazimierza Górskiego podczas największego sukcesu w historii polskiej piłki w 1974 roku zaprezentuje wraz ze współautorem, Jerzym Chromikiem, swoją biografię pod tytułem „On, Strejlau”.

Kto jest najmłodszym złotym medalistą mistrzostw świata w rzucie młotem? Paweł Fajdek – który wraz z Pawłem Hochstimem i Pawłem Skarbą opisał kulisy lekkoatletyki i opowiastki z życia wzięte. Dlaczego nie został kolarzem – czytelnicy dowiedzą się z tytułu „Petarda. Historie z młotem w tle”.

Bokser, którego nie trzeba przedstawiać. „Tyson. Żelazna ambicja” to kolejna książka amerykańskiego boksera, mistrza świata wagi ciężkiej, opowiadająca o młodości Mike’a Tysona i bliskiej, niemal ojcowskiej relacji z byłym trenerem, Cusem D’Amato.

Laureat stypendium „Młoda Polska” i pisarz nominowany do Nagrody Literackiej NIKE, który w ostatnich latach zdobył ogromną popularność? Jakub Małecki. Przedpremierowo do kupienia będzie jego najnowsza powieść „Nikt nie idzie”, subtelna, filmowa historia o różnorodnych osobowościach, samotności czy ludzkich tragediach.

Nie zabraknie również reprezentantów fantastyki. Aneta Jadowska przygotowała  tom opowiadań, gwarantujący udane święta, czyli „Dynia i jemioła. Nietypowe świąteczne opowieści”. Inny czołowy reprezentant tego gatunku, Jakub Ćwiek, przybędzie przy okazji reaktywacji serii „Cyngiel niebios”, czyli dwóch tomów „Kłamcy” w odświeżonych wydaniach. Marię Krasowską, twórczynię kanału Zwariowani, który subskrybuje blisko 200 000 osób, spotkacie na targach, prezentującą „Bandę niematerialnych szaleńców”.

Harmonogram wszystkich spotkań, które odbędą się na stoisku Wydawnictwa SQN znajdziecie na www.idz.do/sqn-targi.

(ip)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie