PIT. Na rozliczenie podatków zostało niewiele czasu

Musisz przeczytać

Do 30 kwietnia wszyscy podatnicy mają czas na złożenie a PIT-ów. Rozliczenie się z podatków jest obowiązkowe. Od wielu lat można to zrobić przez internet. W czasie pandemii koronawirusa jest to tym bardziej wskazane.

Ponieważ pogoda w ten weekend nie będzie za bardzo zachęcać do spacerów, może warto poświęcić trochę czasu na rozliczenie się z fiskusem. Najlepiej zrobić to przez portal podatki.gov.pl. Tam można znaleźć wszystkie in formacje dotyczące rozliczenia się z podatków, potrzebne formularze i wskazówki.

Jeśli ktoś składa PIT-a w formie papierowej, musi pamiętać, że na złożenie dokumentu w urzędzie skarbowym trzeba się wcześniej umówić. Można to zrobić albo telefonicznie, albo rezerwując termin przez internet.

Niektórzy nie muszą niczego wypełniać i składać. Dotyczy to osób, które nie maja ulgi na dzieci, nie korzystają z ulg podatkowych i nie zamierzają odpisać 1 proc. na organizację pożytku publicznego. Tacy podatnicy rozliczeni są automatycznie przez e-PIT, nie musza nawet zatwierdzać danych wprowadzonych przez urząd skarbowy. Oczywiście mogą sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca