PKW policzyła głosy ws. referendum

Musisz przeczytać

Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się, czy referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego dojdzie do skutku. – Policzyliśmy głosy i jesteśmy w trakcie weryfikacji – powiedziała nam Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie Zdzisława Romańska.

– Nie jestem w stanie powiedzieć czy będzie to postanowienie zarządzające referendum czy odrzucające wniosek – dodała w rozmowie z KRKnews. Jednocześnie stwierdziła, że decyzja zostanie wydana w ciągu kilku dni. Wiele wskazuje na to, że PKW zrobi to jeszcze w tym tygodniu.

Przypomnijmy, że prezydent Jacek Majchrowski kwestionował procedurę składania wniosku referendalnego przez Logiczną Alternatywę Łukasza Gibały. Zarzucał brak zawiadomienia o zbieraniu podpisów w odpowiednim terminie.
Prezydent liczy,ł że fakt ten spowoduje nieważność inicjatywy referendalnej, bo jak twierdzi „obowiązują ścisłe procedury”.

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa Łukasza Gibały dopiero dwa dni przed zakończeniem zbiórki podpisów, opublikowało na stronie internetowej pismo informujące o tym fakcie. Prezydent kwestionuje wniosek referendalny, ale przede wszystkim liczy na to, że Łukasz Gibała i jego Stowarzyszenie, nie zebrało wymaganej liczby podpisów.

(bg)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

6 KOMENTARZE

6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca