Plac budowy szybkiego tramwaju do Górki Narodowej też ucierpiał po ulewach

Podczas ostatnich ulew w Krakowie ucierpiał także plac budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju na Górkę Narodową. Woda wdarła się na plac budowy, a potem na niżej położone nieruchomości prywatne, bo niedrożna była jedna z pobliskich studzienek kanalizacyjnych. W specjalnym oświadczeniu dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich tłumaczy, że feralną studzienkę wybudował jeden z deweloperów.

#KST#GórkaNarodowa❗Nieco informacji z placu budowy po niedawnych ulewach⛈ i nie tylko❗.👉Wczoraj woda wdarła się na…

Posted by Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie on Friday, July 16, 2021

Oto pełna treść oświadczenia w tej sprawie Łukasza Szewczyka, dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie

„Poza niespotykaną do tej pory intensywnością opadów deszczu, bezpośrednią przyczyną zaistniałej w zeszłym tygodniu sytuacji była niedrożna studzienka kanalizacyjna, która została wybudowana przez jednego z deweloperów, powyżej placu budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Woda, zamiast zostać przyjęta przez instalację, wdarła się na elementy konstrukcji oporowej wybudowanej przez wykonawcę miejskiej inwestycji, a następnie przedostała się na teren niżej położonych nieruchomości przy ul. Marczyńskiego. Mając na uwadze doraźne zabezpieczenie placu budowy oraz nieruchomości sąsiadujących, wykonawca linii KST podjął natychmiast działania, by zminimalizować spływ wody wydostającej się z niedrożnej studzienki.
Doraźnie działania nie rozwiążą jednak problemu, jakim jest wspomniana studzienka kanalizacji deszczowej. Problem z wadliwie działającą instalacją wykonaną w ramach inwestycji mieszkaniowej był już wcześniej zgłaszany do dewelopera, a także do odpowiednich służb miejskich. Również w dniu, gdy doszło do zdarzenia, zarówno wykonawca inwestycji, jak i nadzorujący budowę Zarząd Inwestycji Miejskich ponownie zgłosili problem nieprawidłowo działającej instalacji przeciwdeszczowej do dewelopera i odpowiednich służb. Mamy nadzieję, że zostaną podjęte działania, by nie dopuścić w przyszłości do podobnej sytuacji.
Jednocześnie zapewniamy, że infrastruktura powstająca w ramach budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej będzie wyposażona we wszelkie przewidziane przepisami budowlanymi instalacje przeciwdeszczowe. Ich celem będzie przejęcie wód opadowych, by nie dopuścić do zalania zarówno linii tramwajowej, jak i okolicznych nieruchomości.
Łukasz Szewczyk
Dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie”

Najnowsze

Co w Krakowie