Plac na Kazimierzu zamieni się w parking. Na szczęście tylko tymczasowo

To rozwiązanie, które ma ułatwić życie mieszkańcom na okres remontu ul. Krakowskiej.

Rozpoczęcie remontu planowane jest 23 marca, a dla mieszkańców ulic objętych remontem udostępniony będzie parking na placu Wolnica.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą na odcinku od Rollego do Józefa Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów Krakowska-Dietla-Stradomska oraz ulica Dietla na odcinku od Bożego Ciała do Augustiańskiej. Renowacji poddany zostanie pobliski most Piłsudskiego.

„Na placu Wolnica pojawi się parking z którego skorzystać będą mogli mieszkańcy ulic objętych pracami. Samochód będą mogli zostawić posiadacze abonamentu postojowego z rejonów ulic: Wietora, Skawińskiej, Augustiańskiej i samej Krakowskiej. To właśnie tymi ulicami wyznaczono objazd remontowanej Krakowskiej. Dodatkowo przez pierwsze kilka tygodni prac, dostępne będą również miejsca parkingowe na ulicy Dietla” – informuje magistat.

Parking na placu Wolnica nie będzie działał podczas zaplanowanych tam wcześniej imprez plenerowych i wystawienniczych. Po zakończeniu modernizacji ulicy Krakowskiej tymczasowy parking z placu Wolnica zniknie i zostanie wyremontowany przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie