Na placu Nowym nie chcą gołych panienek

Zablokują powstanie klubu ze striptizem? Mieszkańcy kamienicy przy pl. Nowym 8, w której miał powstać klub z roznegliżowanymi panienkami zmienili zasady sprzedaży alkoholu.

W lokalu od pewnego czasu trwają pracę przygotowawcze. Niedawno na witrynach pojawił się szyld „Black Pearl Club”. Lokal wynajmuje firma CF Industries, związana z dawnym klubem „Cocomo”.

Teraz do akcji wkroczyli mieszkańcy, którzy nie chcą pod swoimi mieszkaniami klubu ze striptizem. Co planują? Na łamach dzisiejszej „Gazety Wyborczej” mówi o tym mecenas Maciej Pietrzykowski, który reprezentuje większość mieszkańców tej kamienicy.

– Po pierwsze, uchyliliśmy obowiązującą dotąd uchwałę wspólnoty z 2010 roku. Została ona uchwalona dla konkretnego najemcy. Wspólnota zgodziła się wtedy na sprzedaż alkoholu w lokalu na parterze – mówi.

– W innej uchwale mieszkańcy zdecydowali we wtorek, że odtąd każdy kolejny nowy najemca będzie musiał najpierw zdobyć zgodę wspólnoty na sprzedaż alkoholu, a dopiero potem będzie mógł ubiegać się o to samo u urzędników – dodaje Pietrzykowski.

Co z tego wynika? Teraz spółka CF Industries będzie musiała poprosić mieszkańców o zgodę na sprzedaż alkoholu na nowo. Ale z informacji mec. Pietrzykowskiego wynika, że dotąd tego nie zrobiła.

CF Industries już wcześniej wystąpiła natomiast do miasta o pozwolenie na sprzedaż alkoholu. Po zmianach dokonanych przez wspólnotę kamienicy, może to okazać się za mało.

(mm)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie