Planujesz dojazd na krakowskie lotnisko? Pilny komunikat Kraków Airport

Kraków Airport  lotniczy ostrzega swoich podróżnych, że dojazd na lotnisko będzie utrudniony. Wydano ostrzeżenie i zalecenie, aby planując wylot, zarezerwować sobie znacznie więcej czasu.

 – Dzisiaj występować będą utrudnienia w dojeździe z/do #KrakowAirport – zaplanujcie więcej czasu na dojazd na lotnisko – przekazało lotnisko w mediach społecznościowych. 

Powodem jest dzisiejszy ogólnopolski strajk rolników. Między godz. 10 a 14 blokowane mają być m.in. drogi krajowe i wojewódzkie, jednak utrudnienia mogą tak naprawdę trwać od 8 do 20. W samym Krakowie rolnicy będą blokować ruch drogowy w kilku lokalizacjach.

Utrudnienia  pojawią się w ciągu dnia między rondem Hoovera a Kryspinowem, gdzie przejazd traktorów może utrudnić dojazd na lotnisko w Balicach.  Jak wynika z informacji organizatorów protestu, zbiórka rolników planowana jest na godz. 9.30 w miejscowości Cholerzyn na parkingu przy Zalewie. Następnie ciągniki mają ruszyć drogą nr 744 i 780 w stronę Krakowa.

– Dojedziemy do ronda im. Herberta Hoovera (węzeł Mirowski), następnie zawrócimy i będziemy się poruszać drogą nr 780 w kierunku Liszek, do ronda im. Krzyża Świętego. Tam ponownie zawrócimy i udamy się trasą powrotną do ronda Hoovera. Trasa ta będzie się kilkukrotnie zapętlać – informują organizatorzy protestu.

Zdaniem władz gminy protest doprowadzi do całkowitego paraliżu komunikacyjnego na terenie gminy. – Już w zwykłe piątki jest problem z wyjazdem z węzła Mirowskiego, a teraz dodatkowo mamy początek ferii i pierwsze wyjazdy w stronę Zakopanego. Nietrudno sobie wyobrazić, co się będzie działo na drogach – mówi w rozmowie z  „Wyborczą” Paweł Miś, wójt gminy Liszki. 

Gdzie dokładnie będą protesty? Tego można dowiedzieć się z aktualizowanej wciąż mapy protestów. Rolnicze media zapewniają, że to właśnie ta mapa jest najbardziej wiarygodną i to właśnie z niej należy skorzystać przy planowaniu objazdów. Za to inne mapy krążące w sieci już od kilku dni mogą być zwyczajnie nieaktualne i wprowadzić w błąd.

Uwzględniono na niej wszystkie zgłoszone dotychczas blokady, obejmujące 179 odcinków dróg (stan na 6 lutego, godzinę 19.00). Jednocześnie mapa nadal jest aktualizowana, więc liczba blokad może stale wzrastać. Całość znajdziecie pod tekstem lub pod tym linkiem.

Kraków zostanie odcięty? Rolnicy chcą zablokować m.in. ronda: Matecznego i Mogilskie (INFORMATOR)

Patrycja Bliska 

 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie