Po miesiącu zatrzymali sprawcę chuligańskiego wybryku. Ma więcej na sumieniu

Musisz przeczytać

Kryminalni z Komisariatu V Policji w Krakowie zatrzymali sprawcę uszkodzenia witryny kiosku. Zatrzymany 25-latek, był poszukiwany także do odbycia kary pozbawienia wolności za inne wybryki chuligańskie. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wcześniej odsiedzi wyrok za poprzednie wybryki.

Ponad miesiąc temu, 15 października 2021, do dyżurnego Komisariatu V Policji w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wybiciu przez nieznanego sprawcę szyby w jednym z kiosków na Rynku Podgórskim. Łączne straty, jakie poniósł właściciel obiektu, wyniosły 800 złotych. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, szybko ustalili, kto jest sprawcą uszkodzenia mienia i gdzie może przebywać. Ale do zatrzymania 25-latka doszło dopiero 17 listopada br., po godzinie 21 przed jednym ze sklepów spożywczych w rejonie Starego Podgórza.

– Mężczyzna bez wątpienia był zaskoczony widokiem kryminalnych podejmujących wobec niego interwencję. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie przyznał się do wybicia szyby w sklepowej witrynie. Swoje zachowanie tłumaczył chwilowym zdenerwowaniem, a uszkodzenie witryny kiosku miało dać upust jego emocjom – relacjonują mundurowi. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwszy taki wybryk mężczyzny i jest on poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

25-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Po zakończonych czynnościach trafił do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca