Po paszport tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty. I z własnym długopisem

Od poniedziałku 11 maja otwierają się biura paszportowe, także w Krakowie. Można będzie odebrać wyrobiony dokument lub złożyć wniosek o jego wydanie. Ale zanim udamy się po paszport trzeba się wcześniej umówić telefonicznie. I najlepiej przynieść ze sobą własny długopis.

Od poniedziałku 11 maja 2020 paszport będzie można odebrać w 9 miejscach w Małopolsce. To przede wszystkim biura Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. św. Sebastiana 9-11), Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 52). Te biura czynne są w poniedziałki w godz. 9.15-16.30, a od wtorku do piątku – w godz. 8.00-15.00

Po dokument uprawniający do wyjazdu poza granice Unii Europejskiej można też się udać do terenowych punktów paszportowych w Chrzanowie, Olkuszu, Nowym Targu, Wadowicach, Oświęcimiu i Limanowej.

Złożenie wniosku paszportowego oraz odbiór paszportu możliwe będą wyłącznie po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu wizyty. W Krakowie takiej rezerwacji można dokonać pod numerami telefonu: 12 39 21 829 lub 12 39 21 810.

W siedzibach Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Terenowych Punktach Paszportowych obowiązują specjalne zasady przyjmowanie petentów. Liczba klientów mogących jednocześnie przebywać na salach obsługi będzie odpowiadać liczbie czynnych stanowisk obsługowych. Umówieni na wizytę proszeni są o przybycie kilka minut przed umówioną wizytą (wcześniejsze wejście do urzędu nie będzie możliwe).

Należy też pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk (przy wejściu na salę obsługi klientów). Ale w celu identyfikacji tożsamości wnioskodawcy konieczne będzie chwilowe odsłonięcie twarzy.

Urzędnicy proszą również o zabranie własnych przyborów do pisania.

GS

Koronawirus. Najbardziej uciążliwe ograniczenia. Które powinny być zniesione najszybciej. Sprawdź wyniki sondażu

Najnowsze

Co w Krakowie