Po raz pierwszy nikt z kurii nie pojawił się na Wigilii dla bezdomnych! Kolejny skandal z abp. Jędraszewskim?

Arcybiskup Marek Jędraszewski / fot. wikimedia, Zorro2212

Już od 23 lat w Krakowie odbywa się największa w Polsce Wigilia dla bezdomnych, organizowana przez Jana Kościuszko. Każdego roku w wydarzeniu brali udział przedstawiciele krakowskiej kurii. Tym razem pomimo wysłanego zaproszenia, nikt nie pojawił się na Wigilii – informuje Gazeta Wyborcza. Czy to kolejny skandal związany z abp. Markiem Jędraszewskim i krakowskim Kościołem?

Wigilia odbywa się na płycie Rynku Głównego. Bezdomni, osoby starsze i potrzebujące mogą zjeść darmowe ciepłe posiłki. W tym roku przygotowano ponad 50 tys. porcji. W menu co roku znajduje się wigilijna grzybowa z łazankami, smażony karp czy pierogi. Każdy dostaje świąteczne paczki z żywnością z przedłużonym terminem ważności. Potrzebujący mogą skorzystać również z darmowej pomocy medycznej i wykonać badania jak EKG czy USG brzucha. 

Od samego początku istnienia inicjatywy, na Wigilię dla bezdomnych zapraszani byli przedstawiciele kurii. W tym roku duchowni również zostali zaproszeni, jednak… nikt się nie pojawił. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od 23 lat. 

– Jak co roku zapraszaliśmy. Ja tego nie skomentuję – powiedział Gazecie Wyborczej Jan Kościuszko, organizator Wigilii dla bezdomnych. 

Więcej przeczytacie w Gazecie Wyborczej

ju/Gazeta Wyborcza

Zobacz także