Pociąg z Krakowa ze szwajcarskimi wagonami panoramicznymi

Musisz przeczytać

To będzie super atrakcja dla miłośników kolei i turystów. W pociągu jadącym przez Kraków będą szwajcarskie wagony panoramiczne. Takie znajdą się latem w składzie pociągu kursującego na trasie Przemyśl – Kraków – Wiedeń – Graz.

O nietypowanych wagonach na polskich torach informuje „Rynek Kolejowy”. Według portalu w składzie pociągu EC/IC 104 Porta Moravica, który kursuje na trasie z Grazu do Przemyśla przez Wiedeń, Ostrawę i Kraków, pojawią się latem wagony wynajęte przez PKP Intercity ze Szwajcarii. Potwierdziła to „Rynkowi Kolejowemu” Luana Quinter, rzeczniczka Kolei Szwajcarskich SBB. 

Jednym z wagonów w pociągu Porta Moravica będzie Apm61 Pano z pokładem panoramicznym. Taki wagon można było zobaczyć w ubiegłym roku – w składzie transeuropejskiego pociągu CEE. „Rynek Kolejowy” przypomina, że kilka lat temu zakup wagonów panoramicznych dla pociągów regionalnych rozważały władze Małopolski, ale ostatecznie nie zamówiły takich składów. Rozważany jest pomysł, by pociąg z wagonami turystycznymi kursował między kilkoma miejscowościami na Sądecczyźnie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca