Początek tygodnia? W Krakowie nie ma nudy! [informator]

Poniedziałek w Krakowie zapowiada się obiecująco! Dziś hucznie zainaugurujemy kosmicznego Krakersa, czyli tydzień krakowskich galerii sztuki. Zajrzymy na Półwysep Apeniński, by dowiedzieć się, co słychać w nowym włoskim kinie. Zrobimy też skok w przeszłość, by posłuchać przedwojennych przebojów. 

Dziś rozsmakujemy się w sztuce za sprawą KRAKERSA, czyli Cracow Art Week. Chodzi oczywiście o doroczny weekend galerii organizowany przez Fundację Wschód Sztuki, który w tym roku przekształcił się w tygodniową imprezę. Tegoroczny KRAKERS swoje inspiracje czerpie z rocznicy 50-lecia lądowania człowieka na Księżycu. To wydarzenie w symboliczny sposób rozpoczyna czas wielkiego rozwoju technologii, co oczywiście znajduje odzwierciedlenie także w sztuce. Stąd też tytuł tegorocznej edycji KRAKERSA: „Skok”. Szczegółowy program wydarzenia znajdziemy na stronie: www.cracowgalleryweekend.pl

Kto nie zasłuchał się choć raz w przedwojenne przeboje? Koncert „Piosenka z woalem” przypomni największe szlagiery II Rzeczpospolitej w doborowym wykonaniu. W Centrum Kultury Podgórza wystąpią Aleksandra Sotnicka (sopran), Kamila Mędrek-Żurek (sopran), Izabela Świtalska (akompaniament, prowadzenie) i Ryszard Żurek (multimedia). Dodatkową atrakcją wieczoru będzie mini rewia mody. Spotykamy się przy ul. Sokolskiej 13 o godz. 18.00!

Poniedziałek to również wieczór z teatrem. „Zachodnie wybrzeże” to tytuł spektaklu dyplomowego na podstawie dramatu Bernarda-Marie Koltèsa o tym samym tytule, przygotowanego przez studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Sztukę zobaczymy na scenie przy ul. Straszewskiego 21-22. Początek o godz. 19.00.

Dziś wieczorem, w cyklu „Poczet Artystów Piwnicznych” Stanisław Radwan, Zygmunt Konieczny i Andrzej Zarycki, czyli najsławniejsi kompozytorzy Piwnicy pod Baranami, w rozmowie z Wacławem Krupińskim opowiedzą o swoich piwnicznych czasach oraz o Ewie Demarczyk – „Pannie, Madonnie, legendzie tych lat”. Spotkanie z artystami rozpocznie się o godz. 19.00 w Krakowskim Forum Kultury (ul. Mikołajska 2).

Ale to nie wszystko! Poniedziałek w Krakowie ma też swoją filmową odsłonę. Dziś rozpoczyna się bowiem Cinema Italia Oggi 2019, czyli przegląd najnowszego kina włoskiego w Krakowie. W repertuarze wydarzenia znajdziemy zarówno klasyczne w formie komedie obyczajowe, wzruszające opowieści o nastolatkach, czy czułą opowieść o magii kina. Przegląd odbędzie się w Kinie Pod Baranami. 

gj, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie