Pod Krakowem sceny jak z filmu sensacyjnego. Staranował radiowóz, pościg ponad 20 policjantów

Staranował radiowóz, uszkodził ogrodzenie i o mały włos nie potrącił kobiety. 26-latek uciekł policjantom, ale ci szybko go odnaleźli.

Policjanci zauważyli w Ochmanowie zaparkowane audi, którym  na co dzień poruszał się poszukiwany 26-latek. Postanowili wylegitymować osobę znajdująca się w pojeździe i zatrzymali radiowóz, w taki sposób, aby ten nie mógł wycofać, i podeszli do drzwi kierowcy. 

– Wówczas kierujący zaczął cofać, kilkakrotnie uderzając tyłem swojego samochodu w przód radiowozu, przemieszczając go do tyłu, a następnie z impetem odjechał uszkadzając ogrodzenie, blaszany garaż i filar jednego z budynków. Kobieta, która była świadkiem zdarzenia, o mały włos nie została potrącona i tylko cudem udało jej się odskoczyć na bok – relacjonują policjanci.

Radiowóz został uszkodzony w sposób uniemożliwiający pogoń. Policjanci zaalarmowali kolegów i ponad 20 funkcjonariuszy przystąpiło do poszukiwania 26-latka. Kilka godzin później, mężczyzna został zatrzymany na terenie posesji w sąsiedniej gminie. Ukrywał się on u jednego ze swoich znajomych. 

– 26-latek był poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie. Teraz dodatkowo odpowie za uszkodzenie radiowozu, ogrodzenia a także spowodowane zagrożenia dla życia i zdrowia świadka zdarzenia. Kara czeka go również za ucieczkę z miejsca kolizji i za jazdę pod wpływem alkoholu –  w chwili zatrzymania miał w organizmie 0,18 promila. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym – podaje policja.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie