Podczas ŚDM pracować nie będą

Dobiega końca pierwszy etap inwestycji przy ul. Igołomskiej, który obejmuje przebudowę skrzyżowania ul. Igołomskiej z ul. Brzeską wraz z sygnalizacją świetlną, a także odcinka drogi od skrzyżowania do granicy miasta. Koszt I etapu to 19 mln zł. Tuż po Światowych Dniach Młodzieży ruszy II etap.

– Etapowanie zostało wprowadzone, ponieważ przebudowa skrzyżowania była niezbędna ze względu na bardzo trudne warunki włączenia się kierowców z ul. Brzeskiej do Igołomskiej. Chodziło także o to, żeby te prace udało by się zakończyć przed Światowymi Dniami Młodzieży  – wyjaśnia Krzysztof Migdał z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Etap II obejmie przebudowę ul. Igołomskiej od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z Igołomską. Na długości całego tego odcinka (7,5 km) powstaną ścieżki rowerowe, zostaną również przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz odcinków torowiska. Koszt rozbudowy poznamy po wyłonieniu wykonawcy w przetargu, na przełomie czerwca i lipca.

(ip)

fot. ZIKIT

Najnowsze

Co w Krakowie