Podejrzane bagaże na lotnisku w Balicach. Interweniowali pirotechnicy

Dwie weekendowe interwencje pirotechniczne na krakowskim lotnisku. Pirotechnicy sprawdzali walizkę i plecak pozostawione na lotnisku w Balicach

„Ruch wakacyjny, a także roztargnienie podróżnych nie słabną. W ostatni weekend funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach dwukrotnie podejmowali działania związane z rozpoznaniem pozostawionych bez opieki bagaży” – informuje Straż Graniczna. Przyczyną interwencji funkcjonariuszy w sobotę była walizka pozostawiona przed punktami kontroli bezpieczeństwa, natomiast w niedzielę plecak przed stanowiskami check-in.
Za każdym razem dokonywano sprawdzeń przy użyciu sprzętu specjalistycznego oraz psów służbowych do wykrywania materiałów wybuchowych i broni. Po dokonaniu dalszych kontroli manualnych, oba bagaże uznano za bezpieczne i przekazano pracownikom Służby Ochrony Lotniska.

„Przypominamy podróżnym, aby nie pozostawiać w strefie lotniska żadnych przedmiotów, które automatycznie taktowane są jako źródło zagrożenia. Bagaże, czy inne przedmioty bez opieki wymagają sprawdzenia, co powoduje niepotrzebne zaangażowanie sił i środków funkcjonariuszy SG, a także może stanowić przyczynę opóźnień w ruchu” – apeluje Straż Graniczna.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie