Podkrakowska gmina poszuka z naukowcami leku na koronawirusa? Odważny pomysł burmistrza

Burmistrz Kalwarii  Zebrzydowska Augustyn Ormanty chce włączyć mieszkańców gminy w proces badań klinicznych związanych z leczeniem amantadyną. 

„W zamyśle Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego było podjęcie współpracy przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej a Katedrą i Kliniką Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” – czytamy na oficjalnej stronie gminy.

– Z ogromnym zainteresowaniem śledzimy informacje dotyczące możliwości i zastosowania amantadyny w leczeniu Covid-19 – stwierdził burmistrz Ormanty, który został zaproszony do współpracy przez prof. Konrada Rejdaka z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którzy zaprosili burmistrza do współpracy.

Problem w tym, że do takich badań potrzebny jest szpital, w którym zlokalizowany jest oddział COVID-owy. Do leczenia będą bowiem kwalifikować się pacjenci z potwierdzoną infekcją, ale bez niewydolności oddechowej, którzy przebywają w szpitalu pod obserwacja w związku z obecnością chorób współistniejących.

Teraz burmistrz próbuje namówić władze powiatowego szpitala w Wadowicach do tego pomysłu.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie