Podkrakowskie gminy królują w tym rankingu. Kraków też wypadł znakomicie

Musisz przeczytać

Właśnie poznaliśmy tegoroczny ranking samorządów „Rzeczpospolitej”. Znakomicie wypadły w nim podkrakowskie gminy, które zajęły całe podium w grupie gmin wiejskich. Bardzo dobrze zaprezentował się sam Kraków.

Podkrakowskie gminy od lat zajmują wysokie miejsca w samorządowych rankingach. Ale tak dobrze chyba jeszcze nie było. W najnowszym zestawieniu najlepszych samorządów, opracowanym przez „Rzeczpospolitą”, w grupie gmin wiejskich całe podium przypadło przedstawicielom powiatu krakowskiego. Pierwsze miejsca zajęła Wielka Wieś, drugie Zielonki, a trzecie Zabierzów. jakby tego było mało, na piątym miejscu uplasowały się Michałowice.

Tegoroczny ranking „Rzeczpospolitej” to także znaczący sukces samego Krakowa. Stolica Małopolski zajęła drugie miejsce wśród miast na prawach powiatu. Lepszy okazał się tylko Poznań, za Krakowem znalazły się Gliwice. W obszarze „Dbałość o mieszkańców” Kraków okazał się najlepszy w swojej grupie. Kapituła wzięła też pod uwagę przejrzystość w procesie uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. zlecanie wielu zadań organizacjom pożytku publicznego i działania w zakresie mobilności.

Gala wręczenie nagród odbyła się w piątek, 25 listopada 2022 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca