Podwyżka cen biletów MPK? Wiceprezydent Kulig dementuje

Dość niespodziewanie pojawił się temat podwyżek biletów MPK. A to sprawą dementi ze strony miasta. Wiceprezydent miasta w mediach społecznościowych zaprzeczył, by planowane były podwyżki cen biletów na tramwaje i autobusy. Dlaczego to zrobił?

Zaprzeczam wszelkim plotkom mówiącym o tym, że ceny biletów mają ulec podwyższeniu. Nic takiego nie planujemy – mówi wiceprezydent Andrzej Kulig w krótkim filmiku. I zachęca wszystkich do korzystania z komunikacji miejskiej.

Skąd to dementi? Na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Rady Miasta Krakowa pytanie w sprawie podwyżek cen biletów zadał radny Łukasz sek. Jak tłumaczył takie plotki pojawiają się mediach społecznościowych. Do tego na przyszły rok wpływy ze sprzedaży biletów zaplanowano na poziomie 330 mln zł, gdy na ten rok było to 270 mln złotych. Wiceprezydent Kulig zapewnił radnych, że żadna podwyżka nie jest planowana.

Poprzednią podwyżkę cen biletów MPK radni zatwierdzili rok temu – w listopadzie 2020. Nowe ceny zaczęły obowiązywać od 1 lutego 2021.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie