Kultura

Podziel się książkami, czyli wielka akcja bookcrossingowa

Jak dać książkom drugie życie, a samemu zyskać nowe, pasjonujące lektury? Wystarczy w dniach 6 – 7 kwietnia odwiedzić Galerię Bronowice i wziąć udział w wielkiej akcji bookcrossingowej. Każdy, kto posiada w swojej domowej bibliotece przeczytane i „obrastające kurzem” tytuły, może przynieść je do centrum handlowego i wymienić na nowe książki. Książka za książkę – i to zupełnie bezpłatnie!

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Najbliższa okazja do tzw. „uwolnienia książki” i podarowania jej nowego życia będzie w dniach 6 – 7 kwietnia w Galerii Bronowice.

Mechanizm akcji bookcrossingowej jest bardzo prosty. Każdy, kto przyniesie książki, które chce oddać – w zamian ze specjalnego regału może zabrać tyle samo tytułów. To świetna okazja, by odświeżyć domową biblioteczkę i zaopatrzyć się w nowe lektury, przy których przyjemnie spędzimy czas.

– Z pewnością każdy z nas posiada takie książki, które zostały przeczytane już wiele razy i nie wie, co dalej z nimi zrobić. Są też nietrafione prezenty, lektury, które trafiły do nas przypadkiem – i czekają na ciekawszy los. Znaleźliśmy dla nich rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy na wiosenną akcję bookcrossingową, podczas której w przygotowanym przez nas punkcie wymiany będzie można podarować swoim książkom nowe życie, oddać stare książki w dobre ręce i tym samym wzbogacić swoją kolekcję o kolejne pozycje.– mówi Aleksandra Rzońca, dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt wymiany książek czynny będzie 6 kwietnia (piątek) w godz. 15.00 – 21.00 oraz 7 kwietnia (sobota) w godz. 10.00 – 20.00 w strefie pod ringiem na parterze Galerii Bronowice.

Plakat

(ip)

fot. Pixabay