Pogorzelcy z Nowej Białej zaatakowali premiera! „Przyjechaliście, naobiecywaliście, zrobiliście szopkę i nic”

Mieszkańcy Nowej Białej wciąż nie mogą pozbierać się po wielkim pożarze, a część z nich ma pretensje do rządu o brak pomocy. – Zostawiliście ludzi na pastwę losu – napisał na facebooku Maciej Spectra.

To właśnie on napisał list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym opisuje warunki, w jakich mieszkańcy Nowej Białej próbują wrócić do normalności. Oto jego treść (pisownia oryginalna):

Szanowny Panie Premierze również Panie Prezydencie
 
Piszę do Was z Centrum Nowej Białej z pokładu TIRa pełnego wody Woda jest pyszna i zimna a w te upały po 30C + wchodzi idealnie dzięki temu że stoi w samochodzie chłodni I tutaj ta sielanka niestety się kończy … 
 
Ponieważ jest jeden mały PROBLEM A mianowicie że ta woda i ta ciężarówka nie są od Pana ani od nikogo z Waszej „Elity” to samo dotyczy ton jedzenia ubrań środków chemicznych sprzętu oraz wszystkiego co tutaj dotarło. 
 
Wszystko co tutaj jest pochodzi nie od Was jak obiecywaliście a od zwykłych ludzi, od Polaków którzy nie pozwolą aby inni cierpieli głód i biedę po tym co się stało w sobotnie popołudnie. Przyjechaliście tutaj. Naobiecywaliście. Zrobiliście swoją szopkę. I co? no i oczywiście nic!  
 
 

Nowa Biała po pożarze

Zdjęcie 1 z 17

 
(fot. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie)
 
Codziennie około 500 wolontariuszy plus mieszkańcy bez dachu nad głową pracują od świtu do zmierzchu aby wieś postawić na nogi aby wrócić do domu i czuć się bezpiecznie. Codziennie to samo ponad 500 osób musi jeść kila razy dziennie. Codziennie to 500 osób karmione jest zupełnie za darmo przez restauratorów z całego Podhala i nie tylko.
 
Tak tak tych Restauratorów którzy w ostatnim okresie sami ledwo wiążą koniec z końcem a jednak nic nie mówią tylko pomagają jak mogą i i dostarczają codziennie ponad 1500 świeżych  i pysznych posiłków. i Tutaj przepraszam ale niestety pojawia się przekleństwo ku… chwała Wam za to.
 
Czy wy Tam na Wiejskiej wiecie ile to jest jedzenia pracy czasu i organizacji! Ja się pytam gdzie jest jakiś sztab kryzysowy? Gdzie jest jakaś logistyka gdzie są jakieś dostawy kuchnia polowa jakakolwiek pomoc? Gdzieeee!!!
 
Zostawiliście ludzi na pastwę losu. Bez środków bez pomocy bez niczego. Ale nie martwcie się dadzą sobie radę bo mają wokół siebie innych cudownych ludzi. 
 
Państwo z kartonu Level Expert. Edit. Mam jeszcze ogromną prośbę do ludzi z wielkimi sercami. Zrobiliście robotę nie do opisania. Jedzenia wody ubrań chemii itd jest pod sufit prosimy wstrzymać się ze zbiórką i wysyłką. Bo ludzie już nie dają rady tego pakować. Jesteście mistrzami. Dziękuję
 
Jeśli możecie to proszę, pomagajcie tutaj
 
 

List otwarty "Szanowny" Panie Premierze również Panie PrezydenciePiszę do Was z Centrum Nowej Białej z pokładu TIRa…

Posted by Maciej Spectra on Tuesday, June 22, 2021

List Spectry na facecooku ma już 10 tys. polubień i 11 tys. udostępnień.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie