Pogromcy rowerzystów w rękach policji. Mają problem!

W centrum Krakowa ukradli co najmniej kilkanaście rowerów, ale teraz grozi im nawet pięć lat więzienia.

Krakowscy kryminalni zgromadzili informacje, że na jednym z osiedli na Krowodrzy mieszkają złodzieje rowerów. Po krótkiej obserwacji bloku funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z budynku, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców.

– Policjanci natychmiast wylegitymowali  31-latków. Przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli torbę rowerową, w której znajdowało się 5 sztuk nożyc do przecinania metalu. Wzięci w krzyżowy ogień pytań mężczyźni przyznali się, że właśnie wybierali się na kolejne ‘’łowy’’. Przyznali się również do szeregu kradzieży rowerów na terenie Krowodrzy – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

Obaj złodzieje zeznali, że od marca ukradli w tym rejonie kilkanaście jednośladów. Wybierali głównie te, które zostawione zostały przez właścicieli na wolnym powietrzu i zazwyczaj były przypięte do ogrodzenia bądź stojaków. Złodzieje  przecinali linki zabezpieczające rowery.

31-latkowie zeznali, że większość swoich łupów sprzedali w lombardach w różnych częściach Krakowa. Wstępna suma strat poniesionych w związku z działalnością zatrzymanych wyceniona została na ponad 12 tys. złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia, przy czym jeden z nich działał w warunkach recydywy, więc jego kara może zostać zwiększona.

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie