Polacy górą! Wygrywamy z Białorusią…

2016.01.19 Krakow Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Francja - Polska N/Z Krzysztof Lijewski FOTO Lukasz Laskowski / Pressfocus 2016.01.19 Krakow Handball EHF Euro Poland 2016 France vs Poland Krzysztof Lijewski FOTO Lukasz Laskowski / Pressfocus

Polska reprezentacja w piłkę ręczną pewnie pokonała przed krakowską publicznością zespół Białorusi 32:27 i zrobiła ważny krok w kierunku walki o półfinał Mistrzostw Europy rozgrywanych w Krakowie.

Polacy od samego początku kontrolowali grę i nie pozwolili reprezentacji Białorusi na narzucenie własnego stylu gry. Decydująca była końcówka pierwszej połowy, gdy nasi zawodnicy odskoczyli swoim rywalom na kilka bramek, schodząc do szatni przy stanie 19:13.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugiej połowie przegranej przez Biało-Czerwonych 13:14. Po fantastycznym początku podopieczni Bieglera oddali inicjatywę i pozwolili zespołowi z Białorusi zbliżyć się na cztery bramki, wciąż jednak kontrolując wynik i nie pozwalając na nerwową końcówkę.

Po ostatniej porażce z Norwegią, Polacy chcąc myśleć o awansie do półfinału Mistrzostw Europy potrzebowali dwóch zwycięstw: dziś z Białorusią i pojutrze (27.01 przyp. red.) z Chorwacją. Pierwszy krok już uczynili, teraz czas na zwycięstwo nad Chorwacją.