„Polacy nic się nie stało”… Do gry wchodzi Kraków i setki milionów euro!

Polscy kibice / fot. Foter.com

Niestety! Balon pękł, a huk słychać było aż do Krakowa. Lublin nie był szczęśliwy dla Polaków i ich droga do krakowskiego finału Euro 2017 zrobiła się mocno kręta, ale jeszcze nie jest zamknięta. Za to już w niedzielę zaczynają się wielkie emocje na stadionie Cracovii, a my mamy dla Was bilety na mecz Dania – Włochy!

30 czerwca w Krakowie zameldować chcą się tysiące ludzi związanych z piłką. Tego dnia na stadionie Cracovii odbędzie się wielki finał młodzieżowych mistrzostw Europy, a o występ w nim właśnie walczy 12 ekip.

Nasza droga euforia

Polska zaliczyła falstart. W całym Lublinie niemal pomalowali trawę na zielono, by tylko polscy piłkarze poczuli się komfortowo i pokonali Słowację, ale stało się inaczej. Co prawda Patryk Lipski strzelili bramkę już w 54. sekundzie (!) meczu, ale później było już tylko gorzej – wyrównał Martin Valijent, a zwycięstwo naszym południowym sąsiadom zapewnił Pavol Szafranko.

– Euforia po szybkim golu była za duża. Kosztowała nas wiele energii i dopiero po jakimś czasie wróciliśmy do normalnej gry – kręcił głową Marcin Dorna, trener Polaków.

Mimo to nasi piłkarze nie przekreślili jeszcze szans na wyjście z grupy. Do półfinału awansuje bowiem najlepszy zespół z grupy oraz jedna z trzech drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

W sobotę swoje piłkarskie święto będzie miała Bydgoszcz (mecz Portugalia – Serbia o godz.18) oraz Gdynia (Hiszpania – Macedonia o 20.45), a w niedzielę rywalizację zaczyna grupa C – w Tychach Niemcy zmierzą się z Czechami (godz. 18), a w Krakowie Duńczycy z Włochami (godz. 20.45).

– W czerwcu cały Kraków będzie żył turniejem. Od początku przygotowań zależało nam jednak, aby ta impreza nie zakończyła się po dwóch tygodniach, ale przyniosła widoczne korzyści mieszkańcom, czyli na przykład zachęciła dzieci do aktywności sportowej – mówi Janusz Kozioł, doradca prezydenta Jacka Majchrowskiego ds. MME.

Setki milionów na murawie Cracovii

Na „dzień dobry” krakowscy kibice będą mogli przekonać się jak gra młodzież jednej z najlepszych fabryk futbolu na świecie, czyli Włoch. – Mamy zawodników na najwyższym poziomie – zapewnia Luigi Do Biagio, trener młodych Włochów.

Na stadionie Cracovii będą biegali więc zawodnicy takich europejskich tuzów jak AC Milan (Gianluigi Donnarumma), Juventus Turyn (Daniele Rugani) czy Inter Mediolan (Roberto Gagliardini). Ta ekipa to nie miliony czy dziesiątki milionów euro, ale już setki! Sam bramkarz Donnarumma wyceniany jest na ok. 30 mln euro!

Po drugiej stronie boiska staną Duńczycy. Nazwa może nie robi tak wielkiego wrażenia jak w przypadku Włochów, ale styl awansu na imprezę już tak. W eliminacjach Duńczycy wygrali bowiem 9 spotkań i tylko jedno zremisowali!

Na razie najlepszym osiągnięciem duńskiej reprezentacji U21 jest dojście do półfinału w 2015 roku i dziś takie rozwiązanie pewnie wzięliby w ciemno. Choć akurat Duńczycy wygodnie czują się w roli czarnego konia turnieju i mogą zaskoczyć. Podobnie jak Polaków zaskoczyli Słowacy…

A TERAZ KONKURS!

Dla Czytelników KRKnews mamy pulę biletów na niedzielne spotkanie (godz. 20.45) Dania – Włochy na stadionie Cracovii. By wziąć udział w konkursie należy przysłać na adres redakcja@krknews.pl email zatytułowany Dania – Włochy, a w treści uzasadnić, czemu chcielibyście pójść na to spotkanie. Prosimy również o podanie swojego numeru telefonu. 

Konkurs trwa do soboty do godz. 15. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie w sobotę do godziny 20.

Dawid Nizioł

zdjęcie tytułowe / fot. Foter.com

Zobacz także