Policja kontroluje stoki narciarskie. W ten weekend będzie tam jeszcze więcej patroli

Fot. małopolska policja

Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich. Już od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam znacznie częściej. A w najbliższych weekend patroli policyjnych na nartach będzie jeszcze więcej.

„Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich” – informuje małopolska policja.

W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze. – Ich zadaniem, prócz wsparcia w kontrolowaniu przestrzegania zasad bezpieczeństwa, będzie jak co roku zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy, czyli m.in. zapobieganie bójkom, pobiciom, narażeniu na utratę życia lub zdrowia czy uszkodzeniu ciała. Rolą policjantów będzie także zapobieganie kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego – podkreślają przedstawiciele służb mundurowych.

Policja przypomina, że właściciele stacji narciarskich są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. Jak deklarują operatorzy wyciągów, przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które mają za zadanie oddzielić korzystających z wyciągu. Ponadto raz na dobę będzie dezynfekowana infrastruktura, z którą narciarze mają styczność, a z głośników wygłaszany jest komunikat dotyczący zachowania dystansu oraz konieczności zasłaniania ust i nosa i dezynfekcji.

(red)

Zobacz także