Policja rozbija grupę przestępczą powiązana z kibolami krakowskiego klubu

KWP Kraków

Swoje na narkotykach zarobili, ale teraz swoje będą musieli odsiedzieć. Policjanci zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

To kolejne osoby, które usłyszały zarzuty w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, rozprowadzającej środki odurzające na terenie Krakowa i okolic. W sumie w tej sprawie zatrzymano już 35 osób.

„Dotychczas w śledztwie, prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, policjanci zatrzymali już 32 osoby, wśród których znaleźli się powiązani ze środowiskiem pseudokibiców organizatorzy nielegalnego procederu.  9 podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. czerpania korzyści z obrotu znacznymi ilościami środków odurzających” – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

„Pozostałe odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości marihuany oraz amfetaminy. Ustalono, że grupa wprowadziła na czarny rynek ponad 4 kilogramy marihuany a podczas przeszukań w toku dotychczasowych realizacji zabezpieczono 1,5 kilograma tej substancji – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji” – dodaje.

Teraz policjanci zatrzymali mężczyźni w wieku 21 – 28 lat. Dwóch z nich było wcześniej karanych za przestępstwa narkotykowe. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

ip

Zobacz także