Policja rozbija podziemie narkotykowe

fot. KWP Kraków

W ostatnich dniach policja zatrzymała 5 osób zajmujących się handlem narkotykami – marihuaną i ekstazy. Funkcjonariusze zapewniają, że systematycznie rozpracowują grupy przestępcze czerpiące korzyści z handlu narkotykami czy dopalaczami.

21 października, w godzinach wieczornych policyjni wywiadowcy zatrzymali na „gorącym uczynku” 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprzedaż środków odurzających. Dealer, jak wynikało z ustaleń, był zwykle bardzo ostrożny, nie dokonywał transakcji na ulicy. Tego dnia zaprosił obywatela Tunezji do swojego samochodu zaparkowanego przy ul. Urzędniczej. Kiedy panowie zajmowali się handlem marihuaną do akcji wkroczyli policjanci. Podczas przeszukania mieszkania 29-latka znaleziono także pewne ilości mefedronu oraz wagę do porcjowania narkotyków. Dealer usłyszał zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami.

Reklamówka pełna marihuany

Trzy dni później policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który podejrzewany był o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna miał w domu schowaną reklamówkę w której policjanci ujawnili około 1 kilograma marihuany. Sprawca usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają krąg jego potencjalnych nabywców.

25 października funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu 28 i 26 latka, na krakowskim Prądniku Czerwonym znaleziono pewne ilości marihuany oraz przyrządy służące do ich konfekcjonowania m.in 2 wagi i młynek. Obaj usłyszeli zarzut posiadania narkotyków.

Natomiast 26 października, na terenie Podgórza policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleziono tabletki ekstazy.

Tego typu policyjne działania eliminują z przestrzeni publicznej osoby, które tworzą podziemie narkotykowe i zasilają w środki odurzające miejsca, do których uczęszcza młodzież.

(wm, KWP Kraków)

fot. KWP Kraków

Zobacz także