Policja wzmacnia siły. Przyjmuje nowych funkcjonariuszy i szuka kolejnych chętnych

Małopolska policja wzmacnia swoje siły. W ostatnim tygodniu 2020 roku do służby w garnizonie małopolskim przyjęto kolejnych 50 nowych policjantów. Było to już siódmy nabór w ciągu ostatnich 12 miesięcy. I nadal policja szuka chętnych do pracy.

30 grudnia 2020 roku do służby w małopolskiej Policji zostało przyjętych 50 osób w tym 13 kobiet.

To już siódmy i ostatni nabór w 2020 r. do małopolskiego garnizonu. Od początku roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy. W przyszłym roku tez będzie się można starać o zatrudnienie w policji, bo nadal szuka chętnych do pracy.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami ślubowanie, a następnie przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę. 18 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 10 nowych funkcjonariuszy. 1 nowy policjant trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska także jednego funkcjonariusza.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i do Komendy Powiatowa Policji w Wieliczce przydzielonych zostanie 3 policjantów. Komendy Powiatowe Policji w Zakopanem, Proszowicach, Nowym Targu, Gorlicach, Dąbrowie Tarnowskiej i Chrzanowie dostaną po jednym, nowym funkcjonariuszu. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu i Komenda Powiatowa Policji w Miechowie wzmocnione zostaną przez 2 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu zyska 4 policjantów.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje w swoje szeregi i kolejne przyjęcia planujemy już w najbliższych miesiącach. Przed kandydatami, którzy chcą w przyszłości służyć w Policji, są m.in. testy sprawności fizycznej oraz teksty wiedzy ogólnej. Do tej pory kandydaci musieli zdawać je w szkołach Policji. 30 grudnia 2020 po raz pierwszy od 2005 r., testy te odbyły się w Małopolsce, w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Zostały przeprowadzone przez wydział doboru i szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Tak wyglądają testy sprawnościowe dla przyszłych policjantów

Zdjęcie 1 z 10

(fot. malopolska.policja.gov.pl)

„Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami” – zachęca małopolska policja. Szczegóły – https://malopolska.policja.gov.pl/…/46,Rekrutacja-do….

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie