Policja zainteresowała się muralem z Kaczyńskim. Będzie śledztwo?

Musisz przeczytać

Czy z tego będzie jakaś afera?! We wtorek policjanci przeprowadzili oględziny muralu na krakowskim Kazimierzu, który przedstawia Jarosława Kaczyńskiego. Niewykluczone jest śledztwo w tej sprawie – pisze ″Gazeta Wyborcza″.

Mural powstał kilka dni temu na jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu. Trudno go przeoczyć. Został umieszczony na fasadzie kamienicy stojącej u zbiegu ulic Podgórskiej i Mostowej. Malunek zobaczy każdy idący kładką Bernatka od strony Starego Podgórza.

Co na nim widać? Postać łudząco podobną do Jarosława Kaczyńskiego. Mural wzorowany jest na pracy Banksy’ego. W oryginalnym wydaniu balonik wymyka się z rąk dziewczynki. Ta próbuje go złapać. Postać podobna do Kaczyńskiego nie. Nic sobie nie robi z tego, że balonik ulatuje. A balonik symbolizuje tu umykające szczęście.

W Krakowie postało grafitti z Jarosławem Kaczyńskim. Banksy inspiracją

 

We wtorek – po informacjach medialnych – policjanci przeprowadzili oględziny muralu. Zdaniem ″Gazety Wyborczej″ możliwe jest śledztwo w tej sprawie. Czy mundurowi będą szukać autora grafitti? Krakowskiego Banksy’ego? Wkrótce możemy spodziewać się oficjalnej informacji w tej sprawie.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca